KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8949419
*
nr 894 9419
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Uno Vallman (1913-2004), 1968, Landskap med gård, Bemålad ram, ramens innermått: 38 x 46
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:40:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 20:38:08
1
2.000 kr
12/5 16:22:26
2
2.200 kr
12/5 17:08:56
3
2.600 kr
12/5 17:37:27
4
2.600 kr
12/5 19:26:37
2
2.800 kr
12/5 19:32:54
5
Vinnande bud
12/5 19:34:24
2
3.200 kr
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med gård olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 9419
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Uno Vallman (1913-2004), 1968, Landskap med gård, Bemålad ram, ramens innermått: 38 x 46
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 20:38:08 | 1 | 2.000 kr |
12/5 16:22:26 | 2 | 2.200 kr |
12/5 17:08:56 | 3 | 2.600 kr |
12/5 17:37:27 | 4 | 2.600 kr |
12/5 19:26:37 | 2 | 2.800 kr |
12/5 19:32:54 | 5 | Vinnande bud |
12/5 19:34:24 | 2 | 3.200 kr |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med gård olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55